Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
OT Family Doctor - шаблон joomla Продвижение

Rejestracja: (32) 767-12-34

demo

Wybielanie zębów - BEYOND 

umów się już dziś na wizytę! tel. (32) 767-12-34

 

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy też palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

 

Poniżej przedstawiono wybielanie zębów metodą BEYOND™ w siedmiu krokach, przy użyciu akceleratora Polus®.

 
 
Krok 1:

Aby ocenić o ile tonów zmienił się odcień Twoich zębów po wybielaniu, przed zabiegiem zostanie pobrany aktualny kolor Twoich zębów.

 
 
Krok 2:

Następnie zostaniesz poproszona/y o nałożenie okularów ochronnych. Aby uniknąć nadmiernego wysuszenia ust podczas zabiegu, zostaną one posmarowane wazeliną. Kolejną czynnością będzie założenie specjalnego rozwieraka oraz maseczki na twarz wokół ust.

 
 
Krok 3:

Twoje dziąsła zostaną zabezpieczone płynną żywicą (tzw. koferdamem), utwardzoną za pomocą lampy polimeryzacyjnej.

 
 
Krok 4:

Następnie lekarz rozpakuje oryginalną strzykawkę z napisem BEYOND™ zawierającą materiał wybielający.

 
 
Krok 5:

Na przygotowane zęby aplikowany jest ze strzykawki żel wybielający.

 
 
Krok 6:

Gdy zęby pokryte są już substancją wybielającą, zostaje do nich ustawiony akcelerator Beyond Polus®. W momencie włączenia lampy rozpoczyna się proces wybielania.

 
Krok 7:

Po trzykrotnym naświetleniu z ust zostanie wyjęty rozwierak. Na koniec pozostaje już tylko sprawdzić nowy kolor zębów, aby ocenić rezultat wybielania

 

 

 

INFORMACJE O WYBIELANIU - Lista najczęściej zadawanych pytań na temat wybielania zębów

 

1. Gdzie mogę wykonać wybielanie zębów metodą BEYOND™?

Zabieg wybielania metodą BEYOND™ można wykonać w naszej przychodni Zdrowit Dąbrówka.

 

2. Jaki będzie efekt wybielania zębów waszą metodą?

Efekt wybielania zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła Twoich przebarwień. Zabieg akceleratorem Beyond Polus jest stworzony do tego, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Porozmawiaj ze swoim dentystą na temat Twoich oczekiwań co do zabiegu wybielania, a pomoże mu to w dobraniu odpowiedniego programu wybielania, dostosowanego do Twoich potrzeb.

 

3. Dlaczego wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest lepsze od wybielania w domu?

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby postępują bardzo nierozsądnie, próbując wybielić swoje zęby w sposób bardzo tani ale zarazem niebezpieczny dla szkliwa (np. sodą oczyszczoną, solą, węglem czy cytryną). Wybielanie zębów metodą BEYOND™ odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod pełną kontrolą lekarza, który został przeszkolony w kwestii wybielana naszą metodą. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog ocenia stan szkliwa oraz zabezpiecza wszelkie ubytki zębów. Cały zabieg trwa ok. 60 minut i polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego BEYOND™ oraz naświetleniu go specjalną lampą – akceleratorem BEYOND™. Po jednej wizycie pacjent może cieszyć się pięknym, białym uśmiechem. Krótki czas przeprowadzania zabiegu w porównaniu z np. wybielaniem nakładkowym stanowi też istotny czynnik, dzięki któremu wielu pacjentów decyduje się właśnie na wybielanie zębów metodą BEYOND™.

 

4. Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Właściwie większość pacjentów może poddać się zabiegowi wybielania metodą BEYOND™. Do tych, którzy nie powinni poddawać się zabiegowi wybielania należą osoby: ze znacznym uszkodzeniem szkliwa (to powinien ocenić stomatolog), ciężarne i karmiące, a także poniżej 16 roku życia.

 

5. Czy osoba chora na cukrzycę może poddać się zabiegowi wybielania zębów?

Chorzy na cukrzycę mają wyższe ryzyko wystąpienia chorób dziąseł ze względu na niski poziom kontroli glukozy w ich krwi. Zaleca się, aby każdy pacjent, który cierpi na cukrzycę został poddany dokładnemu badaniu stanu zdrowia jamy ustnej przed jakimkolwiek zabiegiem, aby można było określić stan zdrowia dziąseł.

 

6. Co należy zrobić po wybieleniu zębów waszą metodą, aby zachować jak najdłużej biały uśmiech?

Najważniejszą rzeczą jest, aby po zabiegu wybielania BEYOND™ zachować obowiązkowo przez 48 godzin "białą dietę", polegającą na spożywaniu nie barwiącego jedzenia i picia. Zasada jest prosta: wszystko to, co może pobrudzić białą koszulę, eliminujemy przez 48 godzin z naszej diety. W tym czasie należy się również wystrzegać palenia papierosów. Wielu stomatologów poleca swoim pacjentom wstrzemięźliwość od jedzenia i napojów barwiących przez ok. tydzień. Aby podtrzymać efekt wybielania, polecamy stosowanie do codziennej higieny jamy ustnej pasty delikatnie wybielającej BEYOND™ PearlWhite®, która świetnie usuwa "bieżące" przebarwienia.

 

7. Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Z reguły zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie w sporadycznych przypadkach może pojawić się delikatna wrażliwość w trakcie, lub po zabiegu. Dolegliwość ta mija po maksymalnie 24 godzinach, jednak zazwyczaj trwa do 3-4 godzin po zabiegu.

 

8. Mam zaplombowane jedynki oraz sztuczną trójkę, czy BEYOND™ to wybieli?

Niestety, ani BEYOND™, ani żadna inna dostępna na rynku metoda wybielania nie zmieni barwy zębów sztucznych czy też wypełnień. Najlepiej w takiej sytuacji po wybieleniu BEYOND™ wymienić wypełnienia i sztuczne zęby na nowe, o jaśniejszym kolorze.

 

9. Jestem w 9 tygodniu ciąży, czy mogę wybielić sobie zęby metodą BEYOND™?

Jak do tej pory nie przeprowadzano żadnych badań dotyczących wybielania zębów na kobietach ciężarnych i karmiących. Producent zalicza tę grupę kobiet do grona osób, które nie powinny wykonywać zabiegu wybielania. Prosimy wstrzymać się z wybielaniem zębów do czasu, aż przestanie Pani karmić swoje dziecko.

: