Możliwość Rejestracji w Godzinach:
Pn - Pt:  7:00 - 18:00

Rejestracja:
(32) 767-12-34

Stomatologia

W trosce o Państwa czas, umawiamy każdego pacjenta na konkretną godzinę.
Gabinet Stomatologiczny jest czynny od Poniedziałku do Piątku.
Nasi Lekarze:

  • Anna Marcinkowska
  • Emilia Białas - Krauza
  • Magdalena Słysz

Istnieje również możliwość umówienia się na wizytę poza podanymi wyżej dniami. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie https://stomatologiazdrowit.pl


Stomatologia dziecięca

Dzieci powinny być pod stałą kontrolą stomatologiczną zaczynając od chwili pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. Troska o świeżo wyrznięte zęby jest uzasadniona ich ogromną podatnością na próchnicę. Pełna opieka dzieci i młodzieży to nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie problemom stomatologicznym. Zęby mleczne szczotkujemy i leczymy tak samo jak zęby stałe. Regularne wizyty kontrolne zaoszczędzą Państwu i Państwa dzieciom dużo czasu, stresu oraz cierpienia. Im wcześniej zaczęta profilaktyka, tym mniej zabiegów stomatologicznych. stomatologia dziecięca

Podczas pierwszej wizyty tzw: wizyty adaptacyjnej pokazujemy gabinet, prezentujemy sprzęt i wyjaśniamy na czym będzie polegać następne spotkanie. Dzieci mogą aktywnie brać udział w procesie leczenia poprzez wybór koloru wypełnienia. Każdy Mały Pacjent wychodzi od nas z nagrodą!

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to przede wszystkim leczenie próchnicy zębów. Polega na usunięciu zmienionych tkanek i zatrzymaniu procesu chorobowego, a następnie wypełnieniu ubytku w celu odtworzenia struktur zęba, przywróceniu funkcji oraz estetyki. Pracujemy na materiałach wysokiej jakości. Zależy nam na bezstresowej i bezbolesnej wizycie dlatego na życzenie Pacjenta wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu, które jest BEZPŁATNE!

Endodoncja - leczenie kanałowe

stomatologia endodoncja

Leczenie endodontyczne jest konieczne w przypadku powikłań choroby próchnicowej. Polega na usunięciu zainfekowanej miazgi (nerwu) i bakterii z systemu kanałów korzeniowych wypełniających wnętrze zęba. Podczas leczenia kanałowego wykorzystujemy zarówno narzędzia ręczne jak i system maszynowego opracowywania kanałów Reciproc.

Poprawność każdego etapu leczenia weryfikowana jest za pomocą cyfrowej radiowizjografii (RVG).

Profilaktyka

Właściwa higiena jamy ustnej to podstawa aby przez długi czas nasz uśmiech zachwycał i był naszą wizytówką. W naszym gabinecie nauczymy Państwa jak właściwie dbać o higienę całej jamy ustnej oraz poruszymy istotne kwestie nawyków żywieniowych. Wyjaśnimy tematy profilaktyki próchnicowej oraz coraz częstszych chorób przyzębia. Ponadto proponujemy Państwu kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne, czyli skaling (usunięcie kamienia za pomocą ultradźwięków), piaskowanie-usunięcie osadu oraz fluoryzację.

Chirurgia Stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest zabiegową częścią stomatologii. Najczęściej wykonywanymi zabiegami są ekstrakcje zębów, ekstrakcje zębów zatrzymanych, usunięcie nadmiaru dziąsła, podcięcie wędzidełka. Wszystkie powyższe postępowania kliniczne są wykonywane w darmowym znieczuleniu!

Protetyka

stomatologia protetyka

Leczenie protetyczne odtwarza oraz poprawia prawidłowy układ zębów. Uzupełnienie wszystkich zębów zapewnia nie tylko prawidłową funkcje żucia, ale także poprawia estetykę oraz profil twarzy. Niepełne uzębienie sprzyja nie tylko zaburzeniom ze strony układu pokarmowego, ale także powoduje zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, pogarsza rysy twarzy oraz upośledza mowę. Chcąc cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem oraz komfortem bezproblemowego funkcjonowania przygotowaliśmy dla Państwa cały wachlarz usług związanych z protetyką. Począwszy od protez ruchomych, poprzez szkieletowe, do uzupełnień stałych porcelanowych.

Radiologia

Chcąc zapewnić najwyższy poziom diagnostyki gabinet w ZDROWIT DĄBRÓWKA został wyposażony w nowoczesny system do wykonywania punktowych zdjęć rentgenowskich. Zaawansowana technologia umożliwia wykonywanie precyzyjnych zdjęć z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa. Jakość zdjęć wykonanych cyfrowo jest zdecydowanie większa od tradycyjnych metod na kliszach, a dawka promieniowania jest znacznie zredukowana. Nowoczesne oprogramowanie komputerowe pozwala na dokładną analizę obrazów.

Leczenie kobiet w ciąży

Planujesz dziecko? Jesteś już w ciąży? Pamiętaj, że stan zdrowia jamy ustnej kobiety ma istotny wpływ na przebieg i czas zakończenia ciąży. Szacuje się, że ok. 18% porodów przedwczesnych i porodów zakończonych urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową związane jest z chorobami dziąseł i stanami zapalnymi jamy ustnej. Kobiety w ciąży, jak w żadnym innym okresie swojego życia, potrzebują planowej i troskliwej opieki stomatologicznej. Niezbędna jest intensywna profilaktyka oraz wyleczenie wszelkich ubytków przed zajściem w ciąże (o ile jest to możliwe).

Pamiętaj, że:
Nie ma przeciwwskazań do stosowania u przyszłej mamy środków do znieczulenia miejscowego. Strach przed leczeniem zębów bez znieczulenia powoduje wydzielanie większej ilości adrenaliny (hormonu stresu), niż jego zawartość w środku znieczulającym. Kobieta powinna jednak uprzedzić lekarza o tym, że jest w ciąży.

gabinet dentystyczny